Menu Close Menu

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ایثارگران سیل زده

پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به ایثارگران سیل زده

جلسه هیئت مدیره صندوق با موضوع بررسی خسارات های وارد شده به ایثارگران در سیلهای اخیر با حضور مدیرعامل و اعضا برگزار شد.

اسلام کریمی مدیر عامل صندوق قرض الحسنه شاهد ضمن ابراز همدردی با خانواده های آسیب دیده گفت: سیلاب ویرانگر اخیر متاسفانه جان بسیاری از هموطنانمان را گرفته، خانه‌های بی‌شماری را تخریب یا به آن‌ها خسارت زده‌است، مزارع کشاورزی را نابود، دام‌ها را تلف و به زیرساخت‌های عمرانی خسارت‌های بسیار وارد کرده است. به همین جهت در این جلسه با نظر هیئت مدیره و هیئت امنا صندوق قرض الحسنه شاهد مبلغ مشخصی برای جبران خسارت به ایثارگرانی که در سیل اخیر دچار خسارت و توسط بنیادشهید و امور ایثارگران شناسایی شده‌ اند تسهیلات وام قرض الحسنه در نظر گرفته شد که به زودی پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد افزود: به دنبال وقوع حوادث طبیعی در کشور و وارد آمدن خسارات سنگین مالی به هموطنان عزیزمان در استانهای مربوطه و پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پیگیری و مساعدت در خسارتهای به وجود آمده حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران محترم به تاسی از ایشان و بنا به وظایف ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اولین ساعات وقوع حادثه علیرغم مصادف بودن با ایام تعطیلات، دستور تشکیل ستاد بحران و رسیدگی به خانواده شهدا و ایثارگران را ضمن بررسی های سریع، دقیق و کارشناسی در دستور کار بنیادشهید و امور ایثارگران قرار دادند.

کریمی تصریح کرد: در این راستا تیم های بازدید از خانواده های ایثارگران در استانهای سیل زده با سرپرستی معاونین و مدیران تخصصی به انجام ماموریت محوله همت گماردند که صندوق قرض الحسنه شاهد به عنوان محور و مرکز ثقل حمایت های مالی در خصوص خسارتهای وارده به خانواده های شاهد و ایثارگر که نظام و کشور مدیون زحمات و جان فشانی های این خانواده ها می باشد، با در نظر گرفتن وام های ویژه و اختصاصی با رعایت اقدامات کارشناسی و دریافت اطلاعات اساسی از خانواده های شاهد وایثارگر اقدامات خود را آغاز نموده است.

وی اظهار داشت: صندوق قرض الحسنه شاهد با کسب مجوز از هیئت امنا و هیئت مدیره و دستورالعمل های بانک مرکزی و هم چنین منابع در اختیار اختصاص وام بدون بهره با سقف ۲۰ میلیون تومان به آن دسته از اعضای صندوق که وامی دریافت نکرده اند را در دستور کار قرار داد.

کریمی افزود: به منظور مساعدت هر چه بیشتر و همچنین حمایتهای همه جانبه نسبت به ایثارگرانی که وام صندوق را دریافت کرده اند مقرر گردید صندوق نسبت به تسویه زود هنگام اقدام و مبلغ ۱۰ میلیون تومان وام بدون بهره در حساب ایثارگران یاد شده کارسازی نماید.

موارد یاد شده به منظور تقویت منابع اختصاص وام سایر استانها (خسارت ندیده) از تسویه های زود هنگام و موارد این چنینی خودداری نمایند.

شایان ذکر است در راستای ارزیابی از میزان خسارات و کارشناسی دقیق اقدامات بعدی صندوق قرض الحسنه شاهد در جبران بخشی از خسارات وارده مدیر عامل صندوق به همراه تعدادی از اعضای ستاد بحران بنیاد برای دیدار و بازدید میدانی از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر سیل زده در استان ایلام ، در این استان حضور پیدا کرده و با خانواده های ایثارگران دیدار کردند.

اشتراک گذاری
ثبت دیدگـاه
Captcha
دیدگاه های کاربران